Zonguldak

Genel Bilgiler


Yüzölçümü: 8.629 Km² 
Nüfus: 1.073.560 (1990) 
İl Trafik No: 67 
 

Hakkında Bilgi


Zengin tarihi bir geçmişi olan göz alabildiğince yeşili, bin yıllık mağaraları, doğal ve tarihi güzellikleriyle Zonguldak görülmeye değer bir ildir.

İLÇELER:

Zonguldak ilinin ilçeleri; Alaplı, Çaycuma, Devrek, Ereğli ve Gökçebey' dir.

NASIL GİDİLİR?

Karayolu: Zonguldak otobüs terminali kente 1 km uzaklıkta olup, ulaşım taksi, dolmuş ya da belediye otobüsleriyle sağlanmaktadır. Otogar Tel : (+90-372) 2571311 

Demiryolu: Zonguldak garına ulaşım taksi, dolmuş ya da belediye otobüsleri sağlanmakta olup, kent merkezine uzaklığı yaklaşık 1 km' dir. 

Denizyolu: Zonguldak limanından, yalnızca Mayıs-Eylül aylarında İstanbul-Hopa arasında yolcu taşımacılığı yapan feribot seferleri düzenlenmektedir.

GEZİLECEK YERLER

Müzeler

Ereğli Müzesi
Adres: Atatürk Kültür Sitesi Ereğli - Zonguldak
Tel: (372) 312 03 62

Halil Paşa Konağı

Zemin + 3 katlı, orta sofalı plan tipinde ve kargir olan yapı, 19. yüzyıl sonlarına doğru kentin ileri gelenlerinden Halil Paşa Karamahmutoğlu tarafından yaptırılmış ve antik spoli malzemelerden de yararlanılarak ilgi çekici hale getirilmiştir. Bir dönem ortaokul ve Kız Meslek Lisesi olarak da kullanılan yapı, 1988 yılında Kültür Bakanlığı'na tahsis edilmiş ve 1989 yılında başlanan restorasyonu 1998 Mart ayında bitirilmiştir. 

1988 yılı Eylül ayından itibaren Atatürk Kültür Merkezi'nde faaliyetlerini sürdüren Ereğli Müze Müdürlüğü, 17.3.1998 tarihinde restorasyonu tamamlanan Halil Paşa Konağı'na taşınmıştır. 

Teşhir-tanzim çalışmaları tamamlanan binanın zemin katı idarî bölüm olarak kullanılmaktadır. Müzenin birinci katında, Ereğli ve çevresinde toplanan Grek, Roma, Bizans dönemlerini yansıtan mermer mezar stelleri, pişmiş toprak amphoralar, figürlü mermer sütun başlıkları, cam kaplar ve takılar, çeşitli madeni eserler ve pişmiş topraktan yapılmış kaplar, kandiller, dokuma ağırlıkları ve figürinlerden oluşan arkeolojik eserler ile Lidya, Grek, Roma, Bizans, Abbasi, Emevi, Sasani, Artuklu, Selçuklu ve Osmanlı sikkeleri koleksiyonlarından oluşan eserler teşhir edilmektedir. İkinci katta çeşitli erkek ve kadın giysileri ile yöreye özgü bir dokuma olan "Elpek" kumaşı ve ipliği, dokuma aletleri, mendil, bohça, örtü gibi dokuma türleri, silahlar, takılar, mühürler tütünle ilgili eşyalar, tespih, saat, mutfak eşyaları, ölçü ve tartı aletleri ve yazma eserlerden oluşan yöresel etnografik eserler sergilenmektedir. Üçüncü kat, dönemine uygun döşenmiş müze-ev olarak düzenlenmiştir. Müze bahçesinde ise, çeşitli dönemlere ait lahitler, sütun başlıkları, sütun kaideleri, sütunlar, yazıtlı bir taş, mimarî parçalar ve bir anıt mezardan oluşan taş eserler sergilenmektedir.

Plajlar

80 km'lik kıyı şeridi boyunca çok sayıda doğal plaj ve kumsal bulunmaktadır. Doğu yönünden itibaren Sazköy, Filyos, Türkali, Göbü, Hisararkası, Uzunkum, Kapuz, Karakum, Değirmenağzı, Ilıksu, Kireçlik, Armutçuk, Karadeniz Ereğli, Mevreke, Alaplı ve Kocaman mevkiileri yaz boyunca yöre halkının akın ettiği kumsallardır

Mesire Yerleri

Merkezde Ulutan Baraj Gölü, Ereğli'de Kızılcapınar Baraj Gölü ve Gülüç Baraj Gölü, Çatalağzı beldesinde bulunan Dereköy Göleti ile Karapınar beldesinde bulunan Çobanoğlu Göleti (18 ha) içme suyu ya da sanayi amaçlı yapay göllerdir. Bu göllerin çevresi yöre halkınca günübirlik dinlenme alanları olarak kullanılmaktadır. Merkez Kokaksu mevkiinde bulunan Harmankaya, Kozlu beldesinde Değirmenağzı ve Ereğli'de Güneşli Şelaleleri ilin en önemli çağlayanları olup, trekking amaçlı olarak kullanılmaktadır

Mağaralar

Cehennemağzı Mağarası, Gökgöl, Kızılelma, İnağzı ve Cumayanı Mağaraları görülmeye değerdir. 

Koruma Alanları

Zonguldak - Çitdere Tabiatı Koruma Alanı

Konumu: Batı Karadeniz Bölgesinde, Zonguldak ili, Yenice ilçesi, Şekermeşe ve Dibekyanı mevkiinde yer almaktadır. Saha 72.15 Ha. dır. 

Ulaşım: Sahaya Zonguldak-Ankara devlet karayolu Yeniçe sapağından ayrılan 45 km.lik yol ile ulaşılabilir. 

Özellikleri: Çok çeşitli orman ağacı türlerinin bir arada bulunduğu eşsiz bir ekosistem özelliği, Istranca meşesi (Quercus hartwvissiana) nin dünyada eşine ender rastlanan boy ve çaptaki örneklerinin varlığı, aralarındaki nesli tehlikeye düşmüş veya düşebilir türlerinde yer aldığı eşsiz yaban hayvanları topluluğuna sahip olması özelliklerini oluşturmaktadır. 

Istranca meşesi (Quercus hartwvissiana), kayın (Fogus orientalis), gürgen (Carpinos betilus), göknar (Abies bornmülleriana), dişbudak (Fraxinus excelsior), akçaağaç (Acer platano-ides),karaçam ((Pinus nigra), sarıçam (Pinus sylvestris), porsuk (taxsus baccata), ıhlamur (Tilia tomentosa),kayacık (Ostrya carpinifoliç), karaaağaç (Ulmus campestris), kuşburnu (Rosa canina), Üvez(Sorbus aucuparia) sahada bulunan ağaç türleridir. 

Başlıca hayvan türleri ise; geyik, karaca, ayı, domuz, kurt, tilki, sansar, başak, yaban kedisi, tavşan, çulluk, tahta güvercin, alakarga, atmaca, ispinoz ve kara tavuktur. 

Sportif Etkinlikler

Avcılık: İlimiz av ve yaban hayatı anlamında da çeşitlilik ve zenginlik göstermektedir. Özellikle Merkez, Devrek, Gökçebey ve Karadeniz Ereğli civarında bulunan orman alanlarında ayı, domuz kurt, tilki, porsuk- çakal- dağ keçisi, sincap, karaca, tavşan, gibi yaban hayvanları ve yaban ördeği, yaban güvercini, çulluk, bakal gibi kuş türleri avlanmaktadır. Akarsularda sazan, alabalık, karabalık ve mercan, denizde ise istavrit, hamsi, mezgit, palamut, barbunya gibi balıklar avlanmaktadır. Yaban hayatına yönelik avlanma daha çok hobi ya da boş zaman faaliyeti olarak yapılmakta iken, denizlerde yapılan avlanma ise ticari amaçlı olarak gerçekleştirilmektedir. 

Bisiklet Turları: Ereğli çevresinde bisikletli doğa gezileri düzenlenmektedir. Ereğli-Armutçuk Gökçeler yönünde hem bisiklet gezisi için uygun eğime sahip yol hem de yol güzergahı boyunca tarihsel değerleri ve doğal güzellikleri görme ve izleme olanağı bulunmaktadır. 

Olta Balıkçılığı : Başta Karadeniz olmak üzere, Ulutan Baraj Gölü, Kızılcapınar Baraj Gölü ile Filyos Irmağı, Devrek Çayı, Gülüç Çayı ve Alaplı Çayı olta balıkçılarının rağbet ettiği başlıca yerlerdir. Ayrıca Bostandüzü, Ilıksu mevkiilerinde bulunan dereler de olta balıkçılığı yapılmaktadır. 

Dağ Doğa Yürüyüşü: Alaplı'da Bacaklı Yayla, Bölüklü Yayla ve Kız Kulağı Yaylası, Merkezde Göldağı, Esenlik, Beycuma Yayla Mevkii, Devrek'de Bostandüzü, Dirgine Vadisi ve Yedigöller, Gökçebey'de Pamukdüzü Mevkii dağ doğa yürüyüşü yapmak isteyenlerin en fazla ilgi gösterdiği noktalardır. Ayrıca, Harmankaya, Güneşli ve Değirmenağzı şelalelerinin bulunduğu doğal güzergah da, trekking amaçlı gezilerde ilk akla gelen yerlerdir. 

Yatçılık: Her yıl Ataköy Marina tarafından düzenlenen Uluslararası Karadeniz Yat Rallisi (Kayra) kapsamında, ralliye katılan yatlar Zonguldak ve Ereğli limanlarına 

COĞRAFYA 

Oldukça engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olan kent topraklarının önemli bir bölümünü, akarsu vadileriyle yer yer derin bir biçimde parçalanmış alanlar ve orta yükseklikteki dağlar oluşturur.

Bol yağışlı bir iklime sahip olan Zonguldak, akarsular bakımından da oldukça zengindir. Filyos Irmağı, Devrek Irmağı, Alaplı Irmağı, Gülüç Çayı ve Üzülmez Dereleri ilin en önemli akarsularıdır. Karadeniz Ereğlisi' nde Kızılcapınar ve Gülüç, Merkez'de Ulutan baraj gölleri ile Karapınar'da 

Çobanoğlu, Çatalağzı'da ise Dereköy göleti ilin yapay gölleridir.

İl topraklarının % 52'si ormanlarla kaplıdır. Yörenin yüksekliklerinde iğne yapraklı, daha aşağılarda yayvan yapraklı, akarsu kenarlarında ise kavak, söğüt gibi ağaçlar bulunmaktadır. Bu ana yeşil dokuyu bol çeşitli orman altı bitki türleri tamamlamaktadır. Zonguldak' da Karadeniz iklimi görülmektedir. Mayıs - Ağustos ayları arasındaki ortalama deniz sıcaklığı 20 C' dir.

TARİHÇE

Zonguldak ve çevresi; Hitit, Frig, Pers, Roma, Bizans, Selçuklu, Danişmend, Candaroğulları ve Osmanlı dönemleri yaşamıştır. Zonguldak şehir merkezi, maden kömürünün bulunması sonucu 1849 yılında yerleşim yeri olarak kurulmaya başlanmıştır.

NE YENİR?

Yöre mutfağı ağırlıklı olarak unlu (buğday ve mısır unu) mamullerden yapılan yemek türlerinden oluşmaktadır. Su böreği, kabaklı börek, bazlama, cizleme, gözleme, kömeç ekmeği, pide türleri, tarhana çorbası, uğmaç çorbası, göce çorbası, malayı yöresel yemekler arasında sayabiliriz. Ereğli pidesi ve Osmanlı çileği, Çaycuma yoğurdu, Devrek çöreği ve simdi ile Zonguldak ormanlarında yetişen kuzu kestanesi yörenin adıyla özdeşleşmiş yiyecekleridir.

NE ALINIR?

Devrek Bastonu, elpek bezi, madenci heykelcikleri tercih edilen hediyelik eşyalardır.

YAPMADAN DÖNME

Zonguldak-Kozlu karayolu üzerindeki Uzunmehmet adına yapılmış anıtı görmeden,

Yaklaşık 4 km'lik bir trekking gezisi sonucu ulaşılan bir doğa harikası olan Harmankaya Şelalelerini görmeden,

Devrek ilçesi, Bostandüzü Orman Dinlenme yerinde mola verip doğa fotoğrafı çekmeden,

Ereğli ilçesindeki dinsel ve mitolojik özelliklerinden dolayı rağbet gören Cehennemağzı Mağaralarını gezmeden,

Ereğli Müzesini gezmeden, ...Dönmeyin. 

Zonguldak ili önemli telefonlar listesi

VALİLİK

253 50 66

SOSYAL YARDIM.ve DAYANIŞMA VAKFI

251 40 26

YEŞİL KART BÜROSU

253 55 56

BELEDİYE

 

BELEDİYE

252 33 10

İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜ

252 04 69

ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ

252 33 25

BELEDİYE GARAJI

251 75 28

BELEDİYE MEZBAHANESİ

251 11 23

BELEDİYE SU İŞLERİ

251 29 49

FEN İŞLERİ ŞANTİYESİ

251 93 13

HAYVAN BARINAĞI

268 10 54

MEZARLIKLAR MÜDÜRLÜĞÜ

268 22 55

PARK ve BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ

257 29 88

BEYCUMA BELEDİYESİ

211 21 25

İTFAİYE 

211 20 31

ZABITA 

211 21 25

ÇATALAĞZI BELEDİYESİ

264 22 20

İTFAİYE

264 22 28

ZABITA

264 22 30

ELVANPAZARCIK BELEDİYESİ

227 52 22

İTFAİYE

227 52 22

GELİK BELEDİYESİ

267 96 96

İTFAİYE

267 91 10

ZABITA

267 93 18

KARAMAN BELEDİYESİ

215 24 44

İTFAİYE

215 24 44

ZABITA

215 24 44

KİLİMLİ BELEDİYESİ

265 10 05

İTFAİYE 

265 20 31

ZABITA

265 15 09

KOZLU BELEDİYESİ

266 10 13

İTFAİYE

266 10 79

ZABITA

266 10 28

MUSLU BELEDİYESİ

216 40 65

İTFAİYE

216 40 60

ZABITA

216 40 65

SİVRİLER BELEDİYESİ

221 30 30

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

 

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

257 26 75

BÖLGE TRAFİK DEĞİRMENAĞZI UY. NOK.

266 81 41

BÖLGE TRAFİK MÜDÜRLÜĞÜ

268 16 09

ÇARŞI POLİS MERKEZİ

251 21 74

ÇEVİK KUVVET ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

251 29 04

ÇOCUK ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

256 15 23

MERKEZ ZABITA KARAKOLU

252 33 18

POLİS EVİ

266 04 40

SOĞUKSU POLİS MERKEZİ

251 23 30

ÇATALAĞZI POLİS MERKEZİ

264 10 61

KİLİMLİ POLİS MERKEZİ

265 10 31

KOZLU POLİS MERKEZİ

266 10 73

HASTANELER – SAĞLIK KURULUŞLARI

 

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

253 46 07

ATATÜRK DEVLET HASTANESİ

252 19 00

ZONGULDAK DEVLET HASTANESİ

257 67 00

DOĞUM EVİ ve ÇOCUK HASTANESİ

268 32 22

AĞIZ ve DİŞ SAĞLIĞI HASTANESİ

253 61 74

ÇATES DİSPANSERİ

264 30 50

FRENGİ LEPRA DİSPANSERİ

252 28 60

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ DÖN.SER.SAY.

253 77 50

T.T.K SAĞLIK DİSPANSERİ (KARADON)

265 31 11

UZUN MEHMET GÖĞÜS HASTANESİ

251 43 62

VEREM SAVAŞ DİSPANSERİ

251 13 42

Z.K.Ü. TIP FAKÜLTESİ ŞANTİYESİ

261 02 43

ZONGULDAK DEVLET HASTANESİ KREŞİ

257 67 00

ZONGULDAK KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ UYGULAMA ve ARAŞTIRMA HASTANESİ

261 01 69

2 NOLU MERKEZ SAĞLIK  OCAĞI

251 75 83

3 NOLU MERKEZ SAĞLIK  OCAĞI

253 34 56

3 NOLU MERKEZ SAĞLIK OCAĞI EK BİNA

253 66 10

5 NOLU MERKEZ SAĞLIK  OCAĞI

252 14 26

8 NOLU MERKEZ SAĞLIK OCAĞI

268 28 33

AŞAĞIÇAYIR SAĞLI OCAĞI

228 42 62

BEYCUMA SAĞLI OCAĞI POLİKLİNİĞİ

211 25 02

BEYCUMA SAĞLI OCAĞI

211 20 72

ÇATALAĞZI SAĞLI OCAĞI 

264 15 00

ELVANPAZARCIK SAĞLI OCAĞI

227 53 57

GELİK SAĞLI OCAĞI

267 97 91

İHSANİYE SAĞLIK OCAĞI

266 03 69

İNAĞZI SAĞLIK OCAĞI

256 19 12

KARAMAN SAĞLI OCAĞI

215 21 31

KİLİMLİ 1 NOLU SAĞLIK OCAĞI

265 14 35

KİLİMLİ 2 NOLU SAĞLIK OCAĞI

265 63 83

KİLİMLİ SEMT POLİKLİNİĞİ

265 12 63

KOZLU 1 NOLU SAĞLIK OCAĞI (ŞUBE)

269 03 47

KOZLU 1 NOLU SAĞLIK OCAĞI

266 15 45

KOZLU 2 NOLU SAĞLIK OCAĞI

266 54 57

KOZLU SEMT POLİKLİNİĞİ

266 12 95

SİVRİLER  SAĞLI OCAĞI

221 30 02

TÜRKALİ SAĞLI OCAĞI

225 70 03

İDARİ KURUM ve KURULUŞLAR

 

ADLİYE

252 11 52

AKŞAM SANAT OKULU

252 43 04

AMELE BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI

252 42 13

ASKERİ GAZİNO MÜDÜRLÜĞÜ

252 20 09

BAĞKUR İL MÜDÜRLÜĞÜ

251 40 21

BARO BAŞKANLIĞI

251 37 90

BAŞKENT EDAŞ ELEKTRİK DAĞ.A.Ş. (ARIZA)

257 24 30

BAŞKENT EDAŞ ZONGULDAK İŞL.MÜD

252 20 00

BAŞKENT ELEKTRİK KİLİMLİ

265 19 98

BAYINDIR İL MÜDÜRLÜĞÜ

251 91 50

BEDAŞ KİLİMLİ İŞLETME ŞEFLİĞİ

265 15 02

BEDAŞ KOZLU İŞLETME ŞEFLİĞİ

266 15 26

BEDAŞ MİSAFİRHANE

252 17 09

CEZAEVİ (BEYCUMA)

211 31 41

ÇALIŞMA ve SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI ZONGULDAK BÖLGE MÜD.

251 12 16

ÇATALAĞZI LAVHAR İŞLETME MÜD.

265 31 11

ÇEVRE MÜDÜRLÜĞÜ

253 21 61

D.D.Y. GAR MÜDÜRLÜĞÜ (ÇATALAĞZI)

264 24 00

D.D.Y. GAR MÜDÜRLÜĞÜ (KİLİMLİ)

264 33 62

D.D.Y. GAR MÜDÜRLÜĞÜ

253 31 63

D.S.İ. 232. ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

266 01 13

DEFTARDARLIK EĞİTİM TESİSLERİ

251 27 68

DEFTERDARLIK

251 10 04

DENİZYOLLARI İŞLETMECİLİĞİ

251 10 03

DERNEKLER İL MÜDÜRLÜĞÜ

253 59 74

DEVLET MALZEME OFİSİ BÖLGE MÜD.

266 16 89

EÜAŞ ÇATALAĞZI TER.SNT.ÇATES İŞLT.M

264 30 50

GENÇLİK ve SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ

253 56 58

GİRNE AMERİKAN ÜNİVERSİTESİ

251 76 33

GÜMRÜK MUHASEBE MÜDÜRLÜĞÜ

251 13 01

GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ

251 10 48

İLÇE SEÇİM KURULU

251 69 98

İLİ DEFTARDARLIĞI EĞ.TES

251 27 68

İŞKURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ

251 21 17

JANDARMA KARAKOL  KOM. (BEYCUMA)

211 20 03

JANDARMA KARAKOL KOM. (KOZLU)

266 04 49

JANDARMA KARAKOL KOM.(IŞIKVEREN)

264 13 31

JANDARMA KOMUTANLIĞI

253 62 89

KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ

253 49 00

KARADON TRAFO MERKEZİ

265 15 04

KARAELMAS ÜNİVERSİTESİ

257 40 10

KARAELMAS VERGİ DAİRESİ

252 32 90

KIYI EMNİYETİ VE GEMİ KURTARMA İŞL.

257 37 47

KIZILAY KAN MERKEZİ

253 30 15

KİLİMLİ ZABITA POLİS KNT. NOKTASI

265 01 87

KOSGEB ZONG.BLG.SAN.GELİŞ.MRK.MÜD.

253 36 48

KREDİ YURTLAR KURUMU

257 34 25

KÜLTÜR BAK.KİTAP SATIŞ BÜROSU

253 07 79

KÜLTÜR TURİZM MÜD.

253 54 36

KÜLTÜR ve SANAT MRK

251 10 18

LİMAN MÜLKİ AMİRLİĞİ

257 46 58

M.T.A. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

253 80 67

MERKEZ FATİH HALK EĞİTİM MERKEZİ

252 43 04

MESLEKİ ÇIRAKLIK EĞİTİM MERKEZİ

253 20 15

METEOROLOJİ BÖLGE  MÜDÜRLÜĞÜ

257 71 30

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI YAYIN EVİ

252 18 71

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

253 02 23

MİLLİ EMLAK

251 16 62

MUHAKEMAT MÜDÜRLÜĞÜ

253 07 61

MÜFTÜLÜK

253 03 64

NUFUS MÜDÜRLÜĞÜ

253 50 63

ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

253 21 61

ÖZEL İDARE ASFALT ŞANTİYESİ

261 00 67

ÖZEL İDARE MÜDÜRLÜĞÜ

253 10 04

P.T.T. İŞLETMESİ (BEYCUMA)

211 24 20

P.T.T. İŞLETMESİ (ÇATALAĞZI)

264 14 15

P.T.T. İŞLETMESİ (KARAMAN)

215 21 50

P.T.T. İŞLETMESİ (KİLİMLİ)

265 20 00

P.T.T. İŞLETMESİ (KOZLU)

266 11 00

P.T.T. İŞLETMESİ (SOĞUKSU)

252 04 48

P.T.T. İŞLETMESİ (TÜRKALİ)

225 72 54

P.T.T. İŞLETMESİ (UZUNMEHMET)

253 21 54

P.T.T. MÜDÜRLÜĞÜ

253 45 71

PTT MERKEZ ŞUBE

253 45 71

S.H.Ç.E.K. MERKEZ ÇOCUK YUVASI MÜD.

252 26 36

S.S.K. SAĞLIK İŞLERİ İL MÜDÜRLÜĞÜ

253 52 65

SANAYİ TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ

252 02 50

SEVGİBAĞI EĞİTİM UYG.OKL.İŞ EĞT.MRK.

265 54 57

SİGORTA İL MÜDÜRLÜĞÜ

252 26 10

SOSYAL HİZ. AİLE DANIŞMA MRK

252 04 17

SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ

252 04 17

T.C. BAŞBAKANLIK TÜRKİYE İST.KRM.

253 79 70

T.T.K. EĞİTİM DAİRESİ

259 49 00

T.T.K. FEN TET.VE VERİM.DAİRE BAŞ.

259 45 01

T.T.K. GELİK İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ

265 31 11

T.T.K. GENEL MÜDÜRLÜĞÜ.

252 40 00

T.T.K. KARADON MÜESSESİ

265 31 11

T.T.K. KOZLU MÜESSESE MÜD.

266 40 01

T.T.K. LİMAN İŞLETMECİLİĞİ

259 45 42

T.T.K. SAĞLIK İŞLERİ ŞUBE MÜD.

259 45 26

T.T.K. SATIN ALMA ve GARAJ

252 40 00

T.T.K. ÜZÜLMEZ ASMA İŞLETME MÜD.

268 25 50

TAPU SİCİL MÜDÜRLÜĞÜ

252 45 44

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ

253 90 20

TEİAŞ ŞEBEKE GRUP İŞLETME MÜD.

264 24 39

TEKEL DAĞITIM BAŞMÜDÜRLÜĞÜ

251 15 08

TELEKOM HARİCİ HİZMET BİNASI

555 28 01

TELEKOM MALZEME MÜDÜRLÜĞÜ

555 33 00

TELEKOM MÜDÜRLÜĞÜ

555 10 10

TÜRK HAVA KURUMU ŞUBE BAŞ.

253 43 27

TÜRK TELEKOM KAPUZ SANT. ve HİZ. BN

256 30 00

TÜRK TELEKOM PTT ŞANTİYESİ

268 25 29

TÜRK TELEKOM

555 43 01

UZUNMEHMET VERGİ DAİRESİ

252 32 90

VAKIFLAR İL ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

252 03 47

VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI

252 32 90

YURTKUR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ

268 47 73

ZABITA HAL BÜROSU

251 37 26

 

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright , Her hakkı saklıdır. internettenbul.com | 2015 - 2020